Η Μακάμπι βρέθηκε να χάνει με 16 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά έκανε την ανατροπή και έφυγε με τη νίκη από την Κωνσταντινούπολη κόντρα στη Νταρουσάφακα (73-71). Ηταν η τρίτη νίκη για την ομάδα σε 11 ματς για την ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου και δεύτερη επί ημερών του Ελληνα προπονητή στον πάγκο. Στη μία και μοναδική νίκη παρέμειναν οι Τούρκοι.

Η Νταρουσάφακα λοιπόν προηγήθηκε 61-45 στο 28’, αλλά όλα άλλαξαν στην τέταρτη περίοδο. ΟΠλο της Μακάμπι τα σουτ τριών πόντων, αλλά και η εξαιρετική άμυνα. Το αποτέλεσμα ήταν ένα επιμέρους σκορ 22-6 και η τελική νίκη.

Η ομάδα του Τελ Αβίβ είχε κυριαρχία στα ριμπάουντ (46 έναντι 33) εκ των οποίων τα 13 επιθετικά. Επίσης είχε 10/22 τρίποντα και κορυφαίο παίκτη τον Τζόνι Ο’ Μπράιαντ με 12 πόντους και 14 ριμπάουντ.