Το γκολ του Κουτρόνε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στη Μίλαν τη νίκη επί της Ριέκα (3-2) στο Σαν Σίρο, στον 4ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ. Η ομάδα του Βιτσέντσο Μοντέλα είχε προηγηθεί 2-0 με τα γκολ των Σίλβα (14′), Μουσάτσιο (53′). Ομως, η Ριέκα κατάφερε να ισοφαρίσει σε ένα πεντάλεπτο με τους Ακόστι (84′), Ελέζ (πεν, 89′). Τη λύση για τη Μίλαν έδωσε ο Κουτρόνε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η βαθμολογία στον 4ο όμιλο: Μίλαν 6, ΑΕΚ από 4, Αούστρια 1, Ριέκα 0.

Η Αρσεναλ ακόμα και με αρκετές αλλαγές στην 11άδα πέρασε εύκολα από την έδρα της Μπατε Μπορίσοφ, καθώς επικράτησε με 4-2. Γουόλκοτ (δύο γκολ) και Χόλντινγκ είχαν διαμορφώσει το 3-0 στο 25′ για την ομάδα του Αρσεν Βενγκέρ. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ιβανιτς (28′), ενώ ο Ζιρού με πέναλτι πέτυχε το 4-1 (49′). Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Γκορντέιτσουκ (67′).

Στο μεταξύ, η πρωτάρα Εστερσουντ ζει το δικό της παραμύθι στο Γιουρόπα Λιγκ. Με γκολ του Νούρι (πέναλτι, 22΄) νίκησε στη Jamtkraft Arena την Χέρτα Βερολίνου 1-0 και έκανε το 2/2 στη φάση των ομίλων.