Ο Πανιώνιος κατάφερε να προηγηθεί τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του ημιχρόνου με δυνατό σουτ του Κολοβού. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία για το 2-0 στο 73' όταν ο Κούτσι εκτέλεσε πέναλτι (χέρι του Περόνε) αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. Τελικά, το δεύτερο γκολ σημείωσε ο Γκουνδουλάκης στο 77' ύστερα από εξαιρετική προσπάθεια του Σάμαρη.

Ο διαιτητής  Κουκουλάκης έδειξε κίτρινη κάρτα στους  Κούτσι,  Σάμαρη - Φορμίκα, Ράγιος.

Πανιώνιος: Σιδεράκης, Πετκάκης, Τσότσαλιτς, Σιόβας, Κβιρκβέλια, Σάμαρης, Κολοβός (69' Γουνδουλάκης), Ρόκας, Μιλοβάνοβιτς (61' Αμπντουλάγεφ), Σκέμπρι, Κούτσι (88' Αναστασόπουλος).

Αστέρας Τρίπολης: Χακόμπο, Τσαμπούρης, Κωστούλας (80' Κουρμπέλης), Πιπίνης, Φορμίκα, Ουσέρο, Αλβάρες (29' Χούλι), Μπρέσκα, Αρσενίεβιτς (46' Σολάκης), Ράγιος, Περόνε.

Ισοπαλία στα Γιάννινα

Ισόπαλο 0-0 τέλειωσε το ματς ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ, με τους γηπεδούχους να έχουν τη μεγάλη ευκαιρία για γκολ στο 90' , όταν ο Τζάνης σε κενή εστία, «σημάδεψε» το δοκάρι.

Ο διαιτητής Σιδηρόπουλος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Φεγκρούς, Τζημόπουλος, Πατσατζόγλου - Γεωργίου, Ταυλαρίδης, Καλάιτζιτς

ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούς, Πατσατζόγλου, Μπουζίντ, Κώτσιος, Βάντερσον, Βίλα, Μπεσέρα (82' Μιχαήλ), Σκούφαλης (65' Τζάνης), Τζημόπουλος, Γεωργίου, Μπακαγιόκο (77' Ζαϊρί).

ΟΦΗ:Κάρολ, Βερόν, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Γεωργίου, Καλάιτζιτς (87' Μποντόρ), Μπούρμπος, Σίσιτς (93' Βάντο), Μάντζιος, Λόπεζ (65' Παπουλής).