Ο Πανιώνιος κατάφερε να προηγηθεί τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του ημιχρόνου με δυνατό σουτ του Κολοβού. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία για το 2-0 στο 73′ όταν ο Κούτσι εκτέλεσε πέναλτι (χέρι του Περόνε) αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. Τελικά, το δεύτερο γκολ σημείωσε ο Γκουνδουλάκης στο 77′ ύστερα από εξαιρετική προσπάθεια του Σάμαρη.

Ο διαιτητής Κουκουλάκης έδειξε κίτρινη κάρτα στους Κούτσι, Σάμαρη – Φορμίκα, Ράγιος.

Πανιώνιος: Σιδεράκης, Πετκάκης, Τσότσαλιτς, Σιόβας, Κβιρκβέλια, Σάμαρης, Κολοβός (69′ Γουνδουλάκης), Ρόκας, Μιλοβάνοβιτς (61′ Αμπντουλάγεφ), Σκέμπρι, Κούτσι (88′ Αναστασόπουλος).

Αστέρας Τρίπολης: Χακόμπο, Τσαμπούρης, Κωστούλας (80′ Κουρμπέλης), Πιπίνης, Φορμίκα, Ουσέρο, Αλβάρες (29′ Χούλι), Μπρέσκα, Αρσενίεβιτς (46′ Σολάκης), Ράγιος, Περόνε.

Ισοπαλία στα Γιάννινα

Ισόπαλο 0-0 τέλειωσε το ματς ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ, με τους γηπεδούχους να έχουν τη μεγάλη ευκαιρία για γκολ στο 90′ , όταν ο Τζάνης σε κενή εστία, «σημάδεψε» το δοκάρι.

Ο διαιτητής Σιδηρόπουλος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Φεγκρούς, Τζημόπουλος, Πατσατζόγλου – Γεωργίου, Ταυλαρίδης, Καλάιτζιτς

ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούς, Πατσατζόγλου, Μπουζίντ, Κώτσιος, Βάντερσον, Βίλα, Μπεσέρα (82′ Μιχαήλ), Σκούφαλης (65′ Τζάνης), Τζημόπουλος, Γεωργίου, Μπακαγιόκο (77′ Ζαϊρί).

ΟΦΗ:Κάρολ, Βερόν, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Γεωργίου, Καλάιτζιτς (87′ Μποντόρ), Μπούρμπος, Σίσιτς (93′ Βάντο), Μάντζιος, Λόπεζ (65′ Παπουλής).