Στα δύο πρόσωπα που έδειξε η ομάδα του στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, αλλά και το πέναλτι με το οποίο προηγήθηκε ο Δικέφαλος του Βορρά στάθηκε ο Γιώργος Δώνης, μετά την ήττα του Τριφυλλιού με 2-0.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού χαρακτήρισε αμφισβητούμενη φάση το πέναλτι που έδωσε ο ρέφερι στο μαρκάρισμα του Ινσούα στον Πέλκα, ενώ επισήμανε ότι οι παίκτες του στο δεύτερο μέρος έχασαν το μυαλό τους και δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν φάσεις στα καρέ των γηπεδούχων.

Συγκεκριμένα ο Γιώργος Δώνης δήλωσε:

«Ήταν ένα ισορροπημένο ματς στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με μία αμφισβητούμενη φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο μετά το δεύτερο γκολ χάσαμε το μυαλό μας και δεν δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Πλέον ο ΠΑΟΚ είναι το απόλυτο φαβορί, στο ποδόσφαιρο πάντα υπάρχουν πιθανότητες».