Η Γιουβέντους άνοιξε πάλι τη διαφορά από τη Ρόμα στους επτά βαθμούς, μετά τη νίκη στο «Έτζιο Σίντα» επί της Κροτόνε με 2-0, σε εξ αναβολής αγώνα.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας έφτασε στη νίκη με τα γκολ των Μάριο Μάντζουκιτς στο 61ο και Γκονζάλο Ιγκουαΐν στο 74ο λεπτό. Για την Κροτόνε αντίθετα, η ζωή παραμένει δύσκολη, αφού με μόλις 13 βαθμούς σε 23 αγώνες βρίσκεται στην προτελευταία θέση της κατάταξης. Η Γιουβέντους έχει 57 βαθμούς και ακολουθούν Ρόμα με 50 και Νάπολι με 48.

Σε άλλο εξ αναβολής παιχνίδι η Μίλαν πέτυχε απίστευτη νίκη στην Μπολόνια (1-0), παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με εννέα παίκτες (αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη οι Παλέτα στο 37′ και Κούτσκα στο 59′). Επίσης, ο Πόλι αντιμετώπιζε προβλήματα τραυματισμού στο τελευταίο δεκάλεπτο, ενώ είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές. Το γκολ της Μίλαν σημείωσε ο Μάριο Πάσαλιτς στο 89′.