Ο Ηρακλής Ψαχνών άντεξε στη Βέροια και παρά την ήττα με 2-1 προκρίθηκε στην φάση των 16 του κυπέλλου. Στο πρώτο ματς είχε νικήσει 3-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μρντάκοβιτς στο 12′ , ο Ηρακλής Ψαχνών ισοφάρισε με τον Νικολόπουλο στο 33′ και το 2-1 για τη Βέροια σημείωσε ο Καλτσάς στο 87′. Οι γηπεδούχοι έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία για να διεκδικήσουν την πρόκριση στην παράταση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν σε κεφαλιά του Σιόντη η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Βέροια: Λόπεθ, Αποστολόπουλος, Μπάρμπας (67′ Ντα Κόστα), Σισοκό, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης (69′ Μάνος), Σιόντης, Ζεζίνιο, Σεγκούντο Ρίος (52′ Καλτσάς), Μοχάμεντ Μπεν, Μρντάκοβιτς

Ηρακλής Ψαχνών: Αθανασόπουλος, Στουρνάρας, Παλαιολόγος, Νικολόπουλος, Λάμπρου, Μπακομήτρος, Κοιλιάρας (90′ Ντελέκος), Πατσατζόγλου, Τσιμότζι (90+3′ Γκεμίσης), Γκμπαγκουιντί, Κρητικός (60′ Τριανταφύλλου)

***Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 1-0 στα Χανιά και πήρε την πρόκριση, όμως, οι γηπεδούχοι έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του Ζαχαριάδη. Το πρώτο ματς στην Τρίπολη είχε τελειώσει 0-0. Τα Χανιά τέλειωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πάγκαλου (2η κίτρινη) στο 69′. Το γκολ που έδωσε την πρόκριση στον Αστέρα σημείωσε ο Ντε Μπλάσις στο 79′.

Χανιά: Θεοδωρόπουλος, Πότσι, Ζντράβκοβιτς (86′ Γωνιωτάκης), Παπατζίκος, Βασιλόγιαννης (67′ Μπουντόπουλος), Χατζηησαΐας, Πάγκαλος, Μανωλάς, Κωνσταντίνοφ (76′ Τσατσαρής), Τσάτσος, Παγώνης.

Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Πιπίνης, Κουρμπελής (72′ Μπαράλες), Λούι, Κοντοές, Σέτι, Μουνάφο, Κάφα (60′ Μπακασέτας), Ντε Μπλάσις, Χουάνμα (83′ Ουσέρο), Ουρτάδο.

***Ο Παναιτωλικός δυσκολεύτηκε να πάρει την πρόκριση σε βάρος της Κασσιόπης (1-0). Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 88′ ο Μπελόν.

Παναιτωλικός: Τακίδης, Μπακάκης, Καλί, Μπικέ, Γκόλιας, Μουμίν, Καλογέρης (46′ Καμαρά), Θεοδωρίδης, Μπελόν, Πασάς (46΄Κουτσοσπύρος), Ιωάννου (67′ Σφακιανάκης).

Κασσιόπη: Βρονταράς, Βλάχος, Παρασκευαϊδης, Ραπτάκης, Αρμένης, Καραγιαννίδης (66′ Ζορμπάς), Ελληνίδης, Σουάνης (66′ Γυφτοκώστας), Καραδέμητρος, Κουλούρης, Μπαλντοβαλίεφ (75′ Γεωργακόπουλος).

***Η Καλλονή γιόρτασε την επιστροφή της στη φυσική έδρα της (το «Κώστας Κεντέρης»), με πρόκριση στους 16 του κυπέλλου.

Το ματς με τον Πιερικό τέλειωσε 2-2, αλλά η πρόκριση ήρθε με τη νίκη στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στην Κατερίνη. Στο 19′ ο Μανούσος πέτυχε το 1-0, ενώ ο Καζάκης ατο 43′ σκόραρε για το 2-0. Ο Πιερικός όμως, ισοφάρισε με δύο γκολ του Βινίσιους (48′ και 68′).

Καλλονή: Χογκ, Γάλας, Κριπιντίρης, Αναστασιάδης, Λίμα, Σιλιγαρδάκης, Γιουκαρής (75′ Γκάσιτς), Βλαστέλλης (88′ Ντάμπος), Μανούσος, Χουάνλου (88′ Ντος Σάντος), Καζάκης.

Πιερικός: Παπατολίκας, Νικολίτσης, Τσιρλίδης, Παπαδόπουλος (64′ Αθανασίου), Βινίσιους, Μιχαηλίδης (72′ Στεφανίδης), Παπατόλιος, Ίτσιος (83′ Σερέτης), Ιορδανίδης, Καρτσαμπάς, Νίκου.