Παίζοντας με δέκα παίκτες από το 77΄ λόγω αποβολής του Αποστολόπουλου η Βέροια ανέτρεψε εις βάρος της κατάσταση και απέσπασε ισοπαλία με 2-2 από τον Πλατανιά.

Οι γηπεδούχοι είχαν πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και επιβραβεύθηκαν με γκολ του Ναζλίδη στο 29΄ και του Γουνδουλάκη στο 42΄.

Η Βέροια ισοφάρισε με τον Μρντάκοβιτς στο 62΄, ενώ ο Σέρβος αναδείχθηκε σε πρόσωπο του αγώνα διαμορφώνοντας ο τελικό σκορ με νέο γκολ στο 85΄

«Νομίζω ότι πετάξαμε δύο βαθμούς», είπε ο προπονητής του Πλατανιά, Μαρίνος Ουζουνίδης.

Ο τεχνικός τη Βέροιας Γκόραν Στεβάνοβιτς είπε : «Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε χαρακτήρα».

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Γεωργαλλίδης, Σέρα, Ιντζίδης, Φερνάντες, Ντα Σίλβα, Αγκιλέρα(87' Γιακουμής), Στόλερ(65΄Σιώπης), Μπέλιτς, Μόραλ(78' Πόποβιτς), Γουνδουλάκης, Ναζλίδης.

ΒΕΡΟΙΑ: Αναστασόπουλος, Τραπ, Βεργώνης(61' Βεργώνης), Τζημόπουλος, Αμαραντίδης, Αποστολόπουλος, Σεντεμέντες, Σεγκούντο(68' Μάνος), Μπαργκάν( 57' Καλτσάς), Μοχάμεντ, Μρντάκοβιτς.