Τέιλορ, λαμπρός την οδηγεί!

Η Νότιγχαμ Φόρεστ επικράτησε (2-0) της Γουίκομπ για την 11η αγωνιστική της Championship, με τον 30χρονο επιθετικό να σημειώνει και τα δύο τέρματα.

Δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για τους Reds, που την προηγούμενη αγωνιστική είχαν νικήσει την Κόβεντρι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο 28ο λεπτό, ο Τέιλορ άνοιξε το σκορ για τη Φόρεστ με ωραία κεφαλιά από δύσκολη γωνία. Στο 74΄ σφράγισε το τρίποντο για τους γηπεδούχους με υπέροχο τρόπο. Ο φορ της Νότιγχαμ πήρε τη μπάλα λίγα μέτρα μπροστά από το κέντρο, πάτησε περιοχή και εκτέλεσε τον Άλισοπ για το 2-0.

Νότιγχαμ Φόρεστ: Σάμπα, Κρίστι, Φιγκειρέδο, ΜακΚένα, Ριμπέιρο, Κνοκάερτ, Σο, Κολμπακ, Αμεόμπι, Τέιλορ, Γκερέρο

Γουίκομπ: Άλισοπ, Γκρίμερ, Τζάκομπσον, Στιούαρτ, Γουίλιρ, Κάσκετ, Κνάιτ, Χόργκαν, Τόμπσον, Ονιέντινμα, Μεχμέτι