Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος στο Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ με 2-2 για το πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Super League.

Οι Πράσινοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Φεντερίκο Μακέντα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μάλιστα, αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία του Τριφυλλιού στην έδρα της κρητικής ομάδας μέσα σε διάστημα μικρότερο του ενός έτους.

Συγκεκριμένα, η πρώτη φορά ήταν στις 18 Δεκεμβρίου 2019 για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 χάρη στα γκολ των Φιγκεϊρέδο στο 67′ και Μακέντα στο 83′.

Η δεύτερη φορά ήταν στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Super League στις 27 Ιουνίου 2020. Τότε ο ΟΦΗ και ο Παναθηναϊκός είχαν μείνει στο 0-0 και στο χθεσινό (18/10) ματς, στο σφύριγμα της λήξης, είδαν και πάλι το σκορ να είναι ισόπαλο.