Δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερο ντεμπούτο στην Ολλανδία ο Γιώργος Γιακουμάκης!

Ο πρώην ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ κατάφερε να σκοράρει τρία γκολ στην πρεμιέρα της Eredivisie, καθώς η Φένλο επικράτησε εκτός έδρας κόντρα στην Εμέν με 5-3!

Παρότι οι φιλοξενούμενοι έμειναν πίσω στο σκορ με 2-0 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, κατάφεραν να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη, έχοντας πρωταγωνιστή τον Έλληνα επιθετικό.

Ο 25χρονος ήταν αυτός που έδωσε το σύνθημα της ανατροπής, μειώνοντας στο 50′, ενώ 15 λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσα από τα έντεκα βήματα.

Ο πρώην φορ της Ένωσης ήταν αυτός που έκανε και τη μεγάλη ανατροπή, καθώς μόλις επτά λεπτά αργότερα έκανε το 3-2, βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τέσσερα λεπτά αργότερα, ωστόσο με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Φένλο κατάφερε να κερδίσει με 5-3 και να κάνει ποδαρικό με το δεξί στη νέα σεζόν της Eredivisie.