Η Τότεναμ με την αύρα του Ζοσέ Μουρίνιο, ο οποίος έκανε ντεμπούτο στον πάγκο της ομάδας, επικράτησε με 3-2 εκτός έδρας της Γουέστ Χαμ, πετυχαίνοντας νίκη στην Premier League μετά τις 28 Σεπτέμβρη.

Μέχρι το 65′ τα «σπιρούνια» δεν απειλήθηκαν καθόλου και έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Σον, ο οποίος πέτυχε ένα γκολ και μοίρασε και μία ασίστ. κατάφεραν να προηγηθούν με 0-3.

Το σκορ άνοιξε ο Λούκας Μόουρα στο 36′, ενώ στο 43′ ο Σον έκανε το 0-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49′ ο Κέιν έκανε το 0-3.

Μετά το 65ο λεπτό η Γουέστ Χαμ ανέβασε την απόδοσή της και σε συνδυασμό με τη χαλάρωση των παικτών της Τότεναμ, κατάφερε να πετύχει 2 γκολ.

Το πρώτο στο 73′ με τον Μιχαΐλ Αντόνιο και το δεύτερο στο 95΄με τον Ογκμπόνα, αλλά δεν πρόλαβε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.