Μία δύσκολη νίκη με 79-76 πήρε η Χίμκι στη Ρωσία επί της Μπασκόνια στηριζόμενη στην τριάδα Σβεντ- Τίμα – Έβανς και έτσι πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στη διοργάνωση (είχε προηγηθεί επίσης εντός έδρας η επικράτηση επί της Μακάμπι).

Η πρώτη περίοδος ήταν αρκετά καλή για τους Ρώσους που επεδίωξαν τον υψηλό ρυθμό και πήρε μία διαφορά 10 πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Μπασκόνια βρήκε κάποιες από τις «απαντήσεις» που έψαχνε, ψαλιδίζοντας τη διαφορά στους τέσσερις πόντους στο ημίχρονο (43-39).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε κάπως ωστόσο η Χίμκι έδειξε να βρίσκει τον τρόπο να μεγαλώσει λίγο αυτή την διαφορά, η οποία με το τέλος της τρίτης περιόδου πήγε στους εφτά. Στην τελευταία περίοδο η Χίμκι συντηρούσε τη διαφορά, η οποία έπεσε στο τέλος όταν η Μπασκόνια έστελνε τους παίκτες της ρωσικής ομάδας στις βολές

Πρώτος σκόρερ για τους Ρώσους ήταν ο Αλεξέι Σβεντ με 21 πόντους, όμως ήταν ιδιαίτερα άστοχος στα τρίποντα με 1/8 σουτ. 18 είχε ο Γιάνις Τίμα και 17 ο Τζέρεμι Έβανς.

Από την Μπασκόνια ξεχώρισε με 18 πόντους ο Τορνίκε Σενγκέλια και 16 ο Πιέρια Χένρι.