Ήττα για τον Αστέρα Τρίπολης στο πρώτο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους με 2-0 από τη Χέρακλες.

Τα γκολ για τους Ολλανδούς πέτυχαν οι Σόζκε στο 4′ και στις καθυστερήσεις ο Μέρκελ.

Ο Αστέρας ξεκίνησε τον αγώνα με διάταξη 4-1-4-1 και τους Παπαδόπουλο κάτω από τα δοκάρια, Κώτσιρα, Βαλιέντε, Αντζουλά, Κυριακόπουλο στην άμυνα, Μπόρχα Φερνάντεθ στα χαφ, μπροστά του τους Καπίγια, Γλέζο, Καλτσά, Τζίμα και στην επίθεση τον Δουβίκα.

Αστέρας 1ο ημίχρονο: Παπαδόπουλος (32′ Τσιφτσής), Κώτσιρας, Βαλιέντε, Αντζουλάς, Κυριακόπουλος, Μπόρχα Φερνάντεθ, Καπίγια, Τζίμας, Γλέζος, Καλτσάς και Δουβίκας

Αστέρας 2ο ημίχρονο: Τσιφτσής (60′ Μιχαήλ), Βλάχος, Πασαλίδης, Χριστόπουλος, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μπελόκ, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαστιάνος, Κανελλόπουλος, Κρέσπι