Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του επικρατώντας της Βερόνα στο Παπαστράτειο με 11-5, κλειδώνοντας την δεύτερη θέση στον όμιλο του. Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, πραγματοποίησαν ένα εξαιρετικό δεύτερο και με τον Γιάννη Φουντούλη να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα πήρε την νίκη.

Οι δυο ομάδες μπήκαν νευρικά στο παιχνίδι, έχοντας κακές επιλογές στην επίθεση στην πρώτη περίοδο, με τους Πάβιτς και Νικόσια να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση κρατώντας το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν με 2-1 στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου με γκολ του Γούνα στον παίκτη παραπάνω, ενώ έφτασαν στο 4-1 με γκολ του Μουρίκη στα μισά του δευτέρου οκταλέπτου. Κάπου εκεί η Βερόνα αντέδρασε και με ένα μικρό σερί 3-0 κατάφερε να ισοφαρίσει (4-4) μέχρι το τέλος ημιχρόνου.