Σπουδαίο παιχνίδι στο Σαν Πάολο, καθώς Νάπολι και Παρί Σεν Ζερμέν έφεραν 1-1 και ο 3ος όμιλος έχει πάρει «φωτιά», καθώς νωρίτερα ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε στο Βελιγράδι τη Λίβερπουλ 2-0 και μπήκε στο κόλπο της πρόκρισης. Ετσι, στη βαθμολογία Νάπολι και Λίβερπουλ έχουν από έξι βαθμούς, η Παρί ΣΖ 5 και ο Ερυθρός Αστέρας 4.

Στην επόμενη αγωνιστική η Παρί Σεν ζερμέν υποδέχεται τη Λίβερπουλ και η Νάπολι τον Ερυθρό Αστέρα.

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του α’ μέρους με γκολ του Μπερνάτ, ενώ η Νάπολι που κυριάρχησε στο β’ μέρος ισοφάρισε με πέναλτι του Ινσίνιε στο 62′.

Ισοπαλία (1-1) και στο Σαν Σίρο ανάμεσα σε Ιντερ και Μπαρτσελόνα. Οι μπλαουγκράνα είχαν τις φάσεις για φκολ, αλλά ο τερματοφύλακας της Ιντερ, Χαντάνοβιτς είχε αρκετές σπουδαίες επεμβάσεις. Τελικά, ο Μάλκομ (είχε μπει στο ματς δύο λεπτά νωρίτερα) άνοιξε το σκορ για την Μπαρτσελόνα στο 83′ και τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η απαντηση της Ιντερ με τον Μάουρο Ικάρντι.

Νίκη με ανατροπή της Τότεναμ επί της Αϊντχόβεν (2-1) στο Λονδίνο. Η ολλανδική ομάδα προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με τον Ντε Γιονγκ και κρατούσε το προβάδισμα έως το 78′ χάρη στις εξαιρετικές επεμβάσεις του Ζοτ. Τελικά τη λύση έδωσε ο Χάρι Κέιν, ισοφάρισε στο 78′ και νίκησε για δεύτερη φορά τον Ζοτ στο 89′ για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Μαουρίσιο Ποτσετίνο.

Στη Μαδρίτη με γκολ των Σαούλ και Γκριεζμάν η Ατλέτικο νίκησε 2-0 την Ντόρτμουντ. Ηταν η πρώτη εφετινή ήττα σε όλες τις διοργανώσεις για την ομάδα του Λισιέν Φαβρ.