Στιγμές …Champions league αναβίωσαν τα ξημερώματα στο Μαϊάμι, όταν μετά από ανατροπή, η Ρόμα επικράτησε σε φιλικό αγώνα της Μπαρτσελόνα με 4-2. Οι Καταλανοί αγωνίσθηκαν χωρίς αρκετούς από τους βασικούς, αλλά προηγήθηκαν με τον Ραφίνια στο 6ο λεπτό. Ο Ελ Σαραουϊ ισοφάρισε στο 35` και ο Μάλκομ που προτίμησε την Μπαρτσελόνα από την …Ρόμα, έδωσε ξανα προβάδισμα στην ισπανική ομάδα.

Από εκεί και μετά όμως, άρχισε η αντεπίθεση για την ιταλική ομάδα που πήρε την νίκη με τα γκολ των Φλορέντσι (78`), Κριστάντε (83`) και Περότι (86` πέναλτι).

Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Κώστας Μανωλάς αγωνίσθηκε και στα 90 λεπτά, ενώ στο 37ο λεπτό παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.

Η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ «συνήλθε» μετά την συντριβή που γνώρισε από την Λίβερπουλ (4-1) και σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο στάδιο «Χαρντ Ροκ» του Μαϊάμι, επικράτησε με 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με τα τέρματα των Αλέξις Σάντσες (18`) και Αντερ Ερέρα (27`) για την αγγλική ομάδα, ενώ ο Καρίμ Μπενζεμά, μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για τους «μερένχες».