Ακούγεται οξύμωρο, αλλά στην 31η αγωνιστική της Football League έμεινε αμετάβλητη η κατάσταση σε κορυφή και ουρά εν μέσω ανατροπών σε σκορ και προγνωστικά.

Τρεις ομάδες κατάφεραν να πετύχουν την ολική επαναφορά. Ο ΟΦΗ νίκησε 2-1 στην Αρτα τον Καραϊσκάκη με δύο γκολ του Θανάση Ντίνα στο τελευταίο δεκάλεπτο και έχει το πάνω χέρι για την πρωτιά. Η Παναχαϊκή γύρισε το ματς με τη Σπάρτη (2-1) και κλειδώνει την τρίτη θέση, ενώ ο 4ος ΑΟ Χανιά Κισσαμικός κατάφερε να επικρατήσει στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πόντου (2-1) σκοράροντας δις στις καθυστερήσεις (90’+2′ Αρντίτ Τόλι, 90’+5′ Νίκος Βρεττός).

Στην ουρά ηττήθηκαν και οι τέσσερις ομάδες που προσπαθούν να αποφύγουν τη 13η θέση και τον συνακόλουθο υποβιβασμό. Τον μεγαλύτερο ντόρο πάντως προκάλεσε το διπλό (0-3) του ταλαίπωρου Πανσερραϊκού κόντρα στον Εργοτέλη. Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν με 14 παίκτες στο Παγκρήτιο και πέτυχαν τρία γκολ σε τέσσερις τελικές προσπάθειες.