Μετά τη ντροπιαστική τριάρα από την Μπόρνμουθ στο «Στάμφορντ Μπριτζ», η Τσέλσι ε υπέστη ακόμα μεγαλύτερο κάζο στο Γουότφορντ.

Με βασικό τον Ορέστη Καρνέζη, οι παίκτες του Χάβι Γκράθια έκαναν πλάκα στους «μπλε» και όχι μόνο τους καθάρισαν, αλλά τους διέσυραν με το εμφατικό 4-1.

Η απερίσκεπτη αποβολή του Μπακαγιόκο (με δεύτερη κίτρινη κάρτα από το 30’) κόστισε για τα καλά στους Λονδρέζους. Γιατί το γκολ του Ντίνι στο 42’ (με πέναλτι που κέρδισε ο Ντεουλοφέου από τον Κουρτουά) κατάφεραν τελικά να το ανταποδώσουν στο 82’ (με ωραίο μακρινό σουτ του Αζάρ).

Από ‘κει και πέρα όμως κατέρρευσαν. Έτσι, οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ σε επτά λεπτά (με κοντινό πλασέ του Γιάνμαατ, ωραίο τελείωμα του Ντεουλοφέου και διαγώνιο σουτ του Περέιρα) και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων) είχαν ήδη ξεχειλώσει το σκορ!

Ο Αντόνιο Κόντε σύμφωνα με τα βρετανικά ΜΜΕ είναι έτοιμος για αποχώρηση και ο υποψήφιος να αναλάβει την Τσέλσι είναι ο Λουίς Ενρίκε.