Διακόπηκε το παιχνίδι στη Λιβαδειά ανάμεσα στον Λεβαδειακό και στον Παναθηναϊκό για την 17η αγωνιστική της Super League.

Η έντονη βροχόπτωση είχε μετατρέψει τον αγωνιστικό χώρο σε… βάλτο, αλλά παρ’ όλα αυτά, ο διαιτητής Ευαγγέλου αποφάσισε να αρχίσει ο αγώνας. Δέκα λεπτά αργότερα όμως, έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια και στη συνέχεια ανακοινώθηκε η οριστική διακοπή.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού, αλλά και ο Μαρίνος Ουζουνίδης, διαμαρτυρήθηκαν στο διαιτητή, τονίζοντας ότι δεν έπρεπε να ξεκινήσει το παιχνίδι.«Δηλαδή, έπρεπε να ξεκινήσει το ματς, για να δείτε ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί;», ρώτησε ο προπονητής των Πρασίνων τον τέταρτο διαιτητή.

Πλέον, ο αγώνας θα συνεχιστεί την Κυριακή στις 19:30 από το 10ο λεπτό, εφόσον ο καιρός το επιτρέψει, αλλιώς θα αναβληθεί και θα αποφασίσει η διοργανώτρια αρχή για την ημερομηνία της διεξαγωγής του.