Με δύο γκολ του Ιγκουαΐν και ένα του Ντιμπάλα, η Γιουβέντους νίκησε στο Τορίνο 3-0 την Μπολόνια και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος, μετά την 19η αγωνιστική.

Με δύο τέρματα του Πέρισιτς, η Ιντερ έκανε την ανατροπή και νίκησε 2-1 εκτός έδρας την Ουντινέζε στο πλαίσιο της 19ης ημέρας για το καμπιονάτο. Ο Πέρισιτς σκόραρε στο 45ο και 87ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ για την ομάδα του Καρνέζη (αγωνίστηκε και τα 90 λεπτά) το σκορ είχε ανοίξει ο Γιακούμπ Γιάνκτο στο 17`.

Η Ρόμα έφυγε με πολύ μεγάλη νίκη από το «Λουίτζι Φεράρις» απέναντι στην Τζένοα, έστω κι αν το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε από παίκτη των γηπεδούχων.

Ο Κώστας Μανωλάς δεν ξεκίνησε αλλά χρησιμοποιήθηκε ως αλλαγή, περνώντας αντί του Μπρούνο Πέρες στο 85΄ για να ενισχύσει την αμυντική προσπάθεια των «τζαλορόσι».

Νίκη και για την άλλη ομάδα της Ρώμης, με τον Τσίρο Ιμόμπιλε να λυτρώνει στις καθυστερήσεις τη Λάτσιο στο «Ολίμπικο» απέναντι στην Κροτόνε, ενώ η εντυπωσιακή Αταλάντα συνέτριψε 4-1 μέσα στο «Μαρκαντόνιο Μπεντεγκόντι» την Κιέβο και ανέβηκε στην πέμπτη θέση.