Η ΑΕΚ συνεχίζει αήττητη στην Α1 μπάσκετ, καθώς στην 6η αγωνιστική νίκησε στην Πυλαία τον ΠΑΟΚ με 78-71.

Κορυφαίοι για την ΑΕΚ ήταν οι Ντίξον και Ούκιτς με 22 και 16 πόντους, αντίστοιχα, ενώ από τον ΠΑΟΚ ξεχώρισαν οι

οι Μπράιαντ με 17 πόντους και Γλυνιαδάκης με 15. .

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 38-34, 58-53, 71-78

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Αρης στην Αμαλιάδα, καθώς αν και έχανε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο στη δεύτερη παράταση, επικρατώντας του Κόροιβου με 99-94. Η κανονική διάρκεια τέλειωσε 76-76 και η πρώτη παράταση 90-90. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Κόροιβος προηγήθηκε 34-14 στο 10′ και 51-37 στο ημίχρονο.

Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Μπράουν με 27 πόντους, ενώ τον ακολούθησε σε απόδοση ο Χολ με 24 πόντους.

Από τους νικητές ξεχώρισαν ο Μάρμπλ, ο οποίος έκανε νταμπλ-νταμπλ με 28 πόντους και 10 ριμπάουντ, και ο Κάμινγκς με 27 πόντους.

Ο παράγοντας έδρα μίλησε στην Πάτρα και ένα αμφίρροπο ματς κρίθηκε υπέρ του Προμηθέα (64-61) κόντρα στο μαχητικό Λαύριο Εύκολη νίκη για το Ρέθυμνο που δεν επέτρεψε στα Τρίκαλα (84-59) να πάρουν… οξυγόνο. Στο τέλος, η Δόξα Λευκάδας κατάφερε να «γυρίσει» το ντέρμπι των νεοφώτιστων κόντρα στην Κύμη (84-81).