Λίγες ημέρες μετά το πρώτου τριπλ-νταμπλ τουστο ΝΒΑ, ο Γιάννης Αντετοκούνμποσημείωσε και νέο, αυτή τη φορά απέναντι στους Ρόκετς, οδηγώντας τους Μπακς σε μεγάλη νίκη (128-121) απέναντι στους Ρόκετς του Τζέιμς Χάρντεν.

Ο «Greek Freak» ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι ασυγκράτητος, δείχνοντας από το ξεκίνημα πως ετοιμαζόταν για ακόμα μία μεγάλη βραδιά.

Η αναμέτρηση ήταν αρκετά αμφίρροπη και πλούσια σε θέαμα, όπως μαρτυράει και το τελικό σκορ, με τα «Ελάφια» να ξεκινούν καλύτερα το παιχνίδι (32-26, 12′) και τους φιλοξενούμενος να ισορροπούν στη δεύτερη περίοδο και το σκορ στην ανάπαυλα του ημιχρόνου να βρίσκεται στο 65-64.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέτρησε 18 πόντους (7/12 διπ., 0/1 τριπ., 4/11 β.), 17 ριμπάουντ 11 ασίστ, 4 κλεψίματα, αλλά και 5 λάθη σε 42 λεπτά συμμετοχής, ενώ εξαιρετικοί ήταν και οι Τζαμπάρι Πάρκερ και Μίντλετον με 36 και 30 πόντους αντίστοιχα.

Από πλευράς ηττημένων, ο Χάουαρντ πέτυχε νταμπλ-νταμπλ με 30 πόντους και 13 ριμπάουντ, με τον Χάρντεν να τον ακολουθεί με 26 πόντους και τον Αρίζα να προσθέτει άλλους 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.