Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε στο Μπερναμπέου την Παρί Σεν Ζερμέν 1-0 εξασφάλισε την πρόκριση της στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η γαλλική ομάδα ήταν καλύτερη στο α' μέρος, είχε αρκετές φάσεις για γκολ (Ματουϊντί, Καβάνι, Ιμπραΐμοβιτς), δοκάρι (Ραμπιό), αλλά τελικά η Ρεάλ ήταν αυτή που κατάφερε να σκοράρει. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ισπανική ομάδα σημείωσε ο Νάτσο στο 35', ο οποίος μάλιστα είχε μπει στο παιχνίδι δύο λεπτά νωρίτερα, στη θέση του Μαρτσέλο (τραυματίστηκε). Στην καλύτερη στιγμή του β' μέρους, η Παρί είχε και πάλι δοκάρι, αυτή τη φορά  σε εκτέλεση φάουλ του Ντι Μαρία (89').

Στην επόμενη φάση είναι και η Μάντσεστερ Σίτι η οποία νίκησε 3-1 στο Σάντσες Πιθχουάν την Σεβίλλη. Ολα έγιναν σε ένα εξαιρετικό α' μέρος. Ο Στέρλινγκ άνοιξε το σκορ στο 8', ο Φερναντίνιο πέτυχε το 2-0 στο 11', ενώ δύο λεπτά αργότερα η Σίτι είχε δοκάρι με τον Νάβας. Η Σεβίλλη μείωσε με τον Τρεμουλινάς στο 25' και στο 36' ο Μπονί σκόραρε για το τελικό 3-1.

Τα αποτελέσματα στην 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων
1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρεάλ Μαδρίτης-Παρί Σεν Ζερμέν 1-0 (Νάτσο Φερνάντες 35’)
Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάλμε 4-0 (Γκλάντκι 29’, Σρνα 48’ πεν, Εντουάρντο 55’, Τεϊσέιρα 73’)

Βαθμολογία: Ρεάλ 10, Παρί Σεν Ζερμέν 7, Σαχτάρ 3, Μάλμε 3.

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-0 (Ρούνι 79’)
Αϊντχόβεν-Βόλφσμπουργκ 2-0 (Λοκάντια 56’, Ντε Γιονγκ 86')

Βαθμολογία: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 7, Αϊντχόβεν 6, Βόλφσμπουργκ 6, ΤΣΣΚΑ 4.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Αστάνα-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0
Μπενφίκα-Γαλατασαράι 2-1 (Ζόνας 52’, Λουιζάο 67’ – Ποντόλσκι 58’)

Βαθμολογία: Μπενφίκα 9, Ατλέτικο Μαδρίτης 7, Γαλατασαράι 4, Αστάνα 2.

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκλάντμπαχ-Γιουβέντους 1-1 (Τζόνσον 18’- Λιχτστάινερ 44’)
Σεβίλλη-Μάντσεστερ Σίτι 1-3 (Τρεμουλινάς 25’ - Στέρλινγκ 8’, Φερναντίνιο 11’, Μπονί 36’)

Βαθμολογία: Μάντσεστερ Σίτι 9, Γιουβέντους 8, Σεβίλλη 3, Γκλάντμπαχ 2.