Μέσα σε τέσσερα λεπτά ο Ατρόμητος γκρέμισε τα όνειρα της Βέροιας και έσωσε την παρτίδα (2-2) με δύο γκολ στο 84′ (Κούρος) και στο 88′ (Λαζαρίδης), που διατηρούν ζωντανές τις ελπίδες πρόκρισης στις 16 καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου Ελλάδας. «Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Ελέγχαμε το παιχνίδι για 84 λεπτά, με τον Ατρόμητο να μην έχει κάνει φάση» σχολίασε απογοητευμένος ο προπονητής της Βέροιας Γιώργος Γεωργιάδης, έχοντας δει την ομάδα του να ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεραυνό του Ράντοσλαβ Μαγέφσκι και να διπλασιάζει τα τέρματά της με πέναλτι του Σάσα Καϊκούτ, το οποίο κέρδισε (αλλά υπεδείχθη λανθασμένα από τον Αρη Βάτσιο) ο Γκιόργκι Μεραμπασβίλι. Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί πριν από δέκα ημέρες στη Βέροια για το πρωτάθλημα και είχε αναδειχθεί νικητής (1-0) ο Ατρόμητος.