Χωρίς τον τραυματία Λιονέλ Μέσι, η Μπαρτσελόνα νίκησε στο Καμπ Νου με ανατροπή την Λεβερκούζεν 2-1 στη δεύτερη αγωνιστική του 5ου ομίλου στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Λεβερκούζεν, προηγήθηκε με κεφαλιά του Κυριάκου Παπαδόπουλου (22′), αλλά η Μπαρτσελόνα κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο, με γκολ των Σέρτζι Ρομπέρτο (80′) και Λουίς Σουάρες (82′).

Στο Ντραγκάο η Πόρτο νίκησε 2-1 την Τσέλσι. Ο Αντρε άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 39′, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γουίλιαν με απ’΄ευθείας φάουλ ισοφάρισε και ο Μαϊκόν στο 52′ σκόραρε για το 2-1.

Να σημειώσουμε ότι ο Βασίλης Τοροσίδης πέτυχε το δεύτερο γκολ της Ρόμα, η οποία ηττήθηκε εκτός έδρας από την Μπάτε Μπορίσοφ με 3-2.

Τα αποτελέσματα:

5ος όμιλος:

Μπάτε Μπορίσοφ-Ρόμα 3-2 (Στάσεβιτς 8’, Μλαντένοβιτς 12’ και 31’- Ζερβίνιο 66’, Τοροσίδης 82’)

Μπαρτσελόνα-Λεβερκούζεν 2-1 (Σέρτζι Ρομπέρτο 80’ Σουάρες 82’-Παπαδόπουλος 22’)

Βαθμολογία: Μπαρτσελόνα 4, Λεβερκούζεν 3. Μπάτε Μπορίσοφ 3, Ρόμα 1.