Έκπληξη στη Νέα Σμύρνη, όπου ο Φωστήρας πήρε ισοπαλία 0-0 από τον Πανιώνιο στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στη β΄ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, στο πλαίσιο του 1ου ομίλου. Οι γηπεδούχοι «κυανέρυθροι» διατήρησαν ανούσια υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς πάντως να δημιουργήσουν φάσεις για γκολ, ενώ στην επανάληψη και με το χρόνο να πιέζει πια ο Τερεζόπουλος πέρασε τους Κολοβό και Γιάννου, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Με τον Γκέκα πρωταγωνιστή να αποκρούει τα σουτ των Σμυρλή (51΄), Κολοβού (81΄) και το απευθείας φάουλ του τελευταίου να περνά μόλις άουτ στο 83΄, η ομάδα του Ταύρου πήρε τελικά το βαθμό.

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Γκέζος, Χολέβας (79΄ Παντίδος), Φουρλάνος (56΄ Γιάννου), Μέξι, Σιώπης, Μπούζας, Πάνος, Μασούρας, Φούντας (62΄ Κολοβός), Σμυρλής.

Φωστήρας: Γκέκας, Αχείμαστος, Μπίρης, Γρομητσάρης, Μήτκας, Κακαράς, Μπελέρης (84΄ Μουστογιάννης), Τεγούσης (71΄ Ράμα), Σιώπης Δ., Ματσούκας (77΄ Ψυχογιός), Τσεμπέτσι.