Η Μίλαν πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Κάλιαρι (2-1) στην 21η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος και μάλιστα με ανατροπή στα τελευταία λεπτά!

Η Κάλιαρι προηγήθηκε στο 28' με τον Σάου και διατηρούσε το προβάδισμα έως το τελευταίο πεντάλεπτο. Ο Μπαλοτέλι όμως ισοφάρισε στο 87' και δύο λεπτά αργότερα ο Πατσίνι σκόραρε για να δώσει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του Κλάρενς Ζέεντορφ.

Η Ρόμα νίκησε εκτός έδρας τη Βερόνα με 3-1 και πλησίασε στους έξι βαθμούς την πρωτοπόρο Γιουβέντους, η οποία έφερε το Σάββατο 1-1 στο Ολίμπικο με τη Ρόμα.

Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία άνοιξε το σκορ με τον Λιάιτς στο 45' . Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Χάλφρεντσον στο 49'. Ο Ζερβινιό με ατομική προσπάθεια στο 60' έδωσε και πάλι προβάδισμα στη Ρόμα, ενώ στο 82' ο Τοροσίδης κέρδισε πέναλτι όταν ανατράπηκε στην περιοχή της Βερόνα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Τότι και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Αλλα αποτελέσματα: Φιορεντίνα-Τζένοα 3-3, Τορίνο-Αταλάντα 1-0, Σαμπντόρια-Μπολώνια 1-1, Ιντερ-Κατάνια 0-0, Λιβόρνο-Σασουόλο 3-1, Πάρμα-Ουντινέζε 1-0.

Στη βαθμολογία, η Γιουβέντους έχει 56 βαθμούς και ακολουθούν, Ρόμα 50 και Νάπολι 44, Φιορεντίνα 41.