Ο Κωνσταντίνος Παναγόπουλος άρχισε με νίκη τη δεύτερη θητεία του στον πάγκο του Πανιωνίου. Ετσι, η ομάδα της Νέας Σμύρνης επέστρεψε στις επιτυχίες, φτάνοντας στο 2-1 απέναντι στη Βέροια.

Στο 22′ ο Αραβίδης έπιασε το σουτ, κόντρα της μπάλλας σε αμυντικό και 1-0 για τον Πανιώνιο.

Η Βέροια ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι που χτύπησε ο Μπεν. Η παράβαση καταλογίστηκε σε χέρι του Καμπάνταη.

Το 2-1 διαμορφώθηκε στο 84′ από τον Αραβίδη. Προηγήθηκε σοβαρό λάθος του γκολκίπερ Καντιμοίρη που έχασε τη μπάλλα.

Διαιτητής: Κουκουλάκης.

Κόκκινη: Σισοκό(δεύτερη κίτρινη στο 77′).

Κίτρινες: Καμπάνταης, Καλτσάς.

Πανιώνιος: Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός, Ζαχαράκης (64′ Παναγιωτούδης), Μητρόπουλος (82′ Λάζνικ), Ντούνης (87′ Παντίδος), Καμπάντης, Αραβίδης.

Βέροια: Καντιμοίρης Παυλίδης (86′ Μάνος), Αποστολόπουλος, Σισοκό, Σιόντης(77′ Βεργώνης), Μπεν, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Ζεζίνιο, Οστοϊτς, Μπάρμπας.