Με νίκη άρχισε τη θητεία του στον πάγκο του Πλατανιά, ο Νίκος Αναστόπουλος. Ο Πλατανιάς, στην 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, νίκησε 2-0 τον Απόλλωνα, ο οποίος είναι η μοναδική ομάδα πλέον που εκτός έδρας έχει μόνο ήττες. Για τον Πλατανιά, αυτή ήταν η πρώτη νίκη στην έδρα του.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γουνδουλάκη στο 43′. Ο Τσεμπερίδης ανέτρεψε τον Αγκιλέρα στην περιοχή και ο διαιτητής Καλογερόπουλος έδειξε πέναλτι. Ο Τζόρβας απέκρουσε το σουτ του Γουνδουλάκη, αλλά ο παίκτης του Πλατανιά με δεύτερη προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το 2-0 σημείωσε ο Κατάι στο 62′. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τόρες.

Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθήνα)

Κίτρινες: Ζουμπουλάκης – Διαμαντής, Γκουέλα, Τσεμπερίδης, Φαρινόλα

Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Ζουμπουλάκης, Φερνάντες, Ντα Σίλβα, Αγκιλέρα, Τετέ, Κατάι (89΄Στόλερ), Μπέλιτς (60΄Σιώπης), Γουνδουλάκης (84΄Πόποβιτς), Τόρες

Απόλλων: Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Κόρμπος, Διαμαντής (46΄Παντελιάδης), Αλβάρεζ, Γκουέλα, Καμαρά, Μπλαζέκ (65΄Τσιλιγκίρης), Τσεμπερίδης (56΄Μίνγκας), Φαρινόλα