Ο αργεντινός επιθετικός της Γιουβέντους Πάουλο Ντιμπάλα αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Σαμπντόρια για την 36η αγωνιστική της Serie A, δημιουργώντας «πονοκέφαλο» στην ομάδα του, δέκα ημέρες πριν από τη ρεβάνς με τη Λιόν στο Τορίνο, για τους «16» του Champions League.

Ο Ντιμπάλα αντικαταστάθηκε από τον Ιγκουαΐν στο 40ό λεπτό, έχοντας τραυματιστεί στον αριστερό μηρό.

Ο πρώην παίκτης της Παλέρμο αποτελεί μαζί με τον Κριστιάνο Ρονάλντο το κύριο όπλο της Γιουβέντους στην επίθεση και μια πιθανή απουσία του στο Champions League είναι ικανή να εξελιχθεί σε ένα ισχυρό χτύπημα για τον ιταλικό σύλλογο, που κουβαλά την ήττα με 1-0 από τον πρώτο αγώνα με τη Λιόν.

Υπενθυμίζεται ότι η Γιουβέντους δεν υπολογίζει σε ακόμη έναν μεσοεπιθετικό, το βραζιλιάνο Ντούγκλας Κόστα (θλάση β’ βαθμού στον αριστερό προσαγωγό).