Το Ρέθυμνο επικράτησε εντός εδρας με 82-78 του Προμηθέα Πατρών σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ: .

Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες (33-33).Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι βρίσκονταν σταθερά μπροστά στο σκορ αλλά δεν μπορούσαν να ξεφύγουν με πάνω από πέντε πόντους.Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε μέχρι και τα μέσα του τελευταίου δεκαλέπτου, όταν το Ρέθυμνο με 8 συνεχόμενους πόντους του Άρμστεντ πήρε για πρώτη φορά διψήφια διαφορά (69-59 στο 37΄). Η ομάδα της Πάτρας όμως δεν «παρέδωσε τα όπλα» και κατάφερε να μειώσει στους 3 πόντους (81-78) 15΄΄ πριν την λήξη του αγώνα. Ο Μούντι όμως με 1/2 βολές πριν το τέλος σφράγισε την νίκη της ομάδας