Νέα βαθμολογική απώλεια για τη Μπάγερν, η οποία ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Αϊντραχτ στη Φρανκφούρτη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι Βαυαροί, που είχαν δύο σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα πριν τη διακοπή, φάνηκε ότι θα έπαιρναν, έστω και δύσκολα, τη νίκη, όταν ο Κίμιχ στο 62΄ τους έδωσε προβάδισμα με 2-1 και τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Χούστι.

Έστω και με δέκα παίκτες, όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Φαμπιάν (78′) και άντεξαν στην πίεση των πρωταθλητών στα τελευταία λεπτά, παίρνοντας το βαθμό. Η Μπάγερν είχε προηγηθεί με τον Ρόμπεν (10′) και η Αϊντραχτ είχε ισοφαρίσει με τον Χούστι (43′).

Η Κολονία συνεχίζει την εξαιρετική της φετινή πορεία, καθώς νίκησε 2-1 την ουραγό Ινγκολστατ με δύο γκολ του Μοντέστ. Ο 28χρονος γάλλος επιθετικός έχει φτάσει τα επτά γκολ στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Η Γκλάντμπαχ «κατάφερε» να χάσει δύο πέναλτι, με τον Χαν (απέκρουσε ο Αντλερ) και τον Στιντλ (δοκάρι), και παραχώρησε 0-0 στο Αμβούργο, το οποίο έπαιζε με δέκα παίκτες από το 25΄, λόγω αποβολής του Κλέμπερ στη φάση του πρώτου πέναλτι.