Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς αποθεώθηκε στο τελευταίο του ματς πρωταθλήματος με την Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στη Ναντ (4-0). Ο σουηδός επιθετικός σκοράρισε δύο φορές φθάνοντας τα 38 γκολ (πρώτος σκόρερ στο Σαμπιονά), ξεπερνώντας τον Κάρλος Μπιάνκι ο οποίος είχε σημειώσει 37 γκολ την περίοδο 1977-78.
Ο Ιμπραΐμοβιτς αποθεώθηκε τόσο στο 10' (το ματς διακόπηκε σε αυτό το λεπτό, λόγω του αριθμού της φανέλας του) όσο και μετά τη λήξη. Τα δύο του παιδιά φορούσαν μπλουζάκια που έγραφαν στο πίσω μέρος «βασιλιάς» και «θρύλος».
«Αυτά τα τέσσερα χρόνια θα μείνουν στην καρδιά μου» είπε ο σουηδός άσος, ενώ ο προπονητής Λοράν Μπλαν υποστήριξε ότι αναζητείται ο αντικαταστάτης του, επισημαίνοντας «δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά παίκτης σαν αυτόν».