Με χατ-τρικ του Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς, η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε εκτός έδρας την Μπρεστ 5-2 και προκρίθηκε στην φάση των 32 του γαλλικού κυπέλλου.

Ο σουηδός επιθετικός έκανε εύκολη τη δουλειά των συμπαικτών του, αφού πέτυχε και τα τρία γκολ στο α’ μέρος, στο οποίο η Παρί προηγήθηκε 4-1. Ο Ιμπραϊμοβιτς άνοιξε το σκορ στο 10′, ο Τιάγκο Μότα στο 16′ πέτυχε το 2-0 και οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 32′ με τον Λεσομιέ. Πριν λήξη το ημίχρονο ο Ιμπραϊμοβιτς πέτυχε άλλα δύο γκολ (40′ και 42′) για να κάνει το σκορ 4-1. Ο Λαβέτσι στο 46′ πέτυχε το 5-1 και το τελικό 5-2 διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό ο Αγιτέ.

Το ματς είχε αναβληθεί δύο φορές (Σάββατο και Κυριακή), λόγω των ισχυρών βροχοπτώσεων στην περιοχή της Βρετάνης.