Στην Θεσσαλονίκη ξεκίνησε το φεστιβάλ κινηματογράφου και η εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ-Εργοτέλης ήταν κινηματογραφική, αφού ο Δικέφαλος πήρε τη νίκη με 2-1 στην τελευταία φάση του αγώνα με εκτέλεση φάουλ του Βούκιτς ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 53’ και κατά τα συνηθισμένα, σκόραρε. Έτσι ο ΠΑΟΚ διατήρησε το απόλυτο στην έδρα του με έξι νίκες σε έξι παιχνίδια, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ που είχε πετύχει πριν από 25 χρόνια.

Η άμυνα του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο παρουσίαζε τραγική εικόνα. Εκτός από το 0-1 που πέτυχε ο Βερπακόφσκις στο 13’ χάθηκαν τουλάχιστον τρείς ακόμη καλές ευκαιρίες για γκολ, με τον Βερπακόφσκις στο 42’ και το 43’ και τον Διαμαντάκο στις καθυστερήσεις. Επιθετικά ο ΠΑΟΚ ήταν καλός αλλα άτυχος, ενώ ο Αθανασίου ήταν αλάνθαστος κάτω από τα δοκάρια της εστίας του Εργοτέλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε η ίδια εικόνα. Η άμυνα του Εργοτέλη ήταν πολύ καλά στημένη και ο ΠΑΟΚ προσπαθούσε με στημένες φάσεις να πετύχει κάποιο γκολ. Στο 64’ ο Κατσουράνης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Λίνο έκανε το 1-1, ενώ ο Βούκιτς στην τελευταία φάση του αγώνα με φάουλ έκανε το 2-1.

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Κίτσιου, Βίτορ (35’ Λόπεθ ), Κατσικάς, Λίνο, Λάζαρ, Κατσουράνης, Νίνης (53’ Βούκιτς), Λούκας, Στοχ, Σαλπιγγίδης (75’ Νέτσιντ)

Εργοτέλης: Αθανασίου, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Μεχία, Κοιλιάρας, Πελέ, Καρντόζο (68’ Κοζορώνης), Χαντί, Διαμαντάκος, Μπουχαλάκης (81’ Σαρρής), Βερπακόφσκις (74’ Ρομάνο)