Η Ρόμα νίκησε εκτός έδρας τη Σαμπντόρια 2-0 και με πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια είναι μόνη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Τα γκολ της Ρόμα σημείωσαν οι Μπενάτια (65′ ) και Ζερβίνιο (89′). Η Ρόμα εκμεταλεύτηκε την ισοπαλία της Νάπολι στο εντός έδρας ματς με την Σασουόλο (1-1).

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Γιουβέντους. Η ομάδα του Πάολο Κόντε νίκησε με ανατροπή την Κιέβο Βερόνα 2-1. Να σημειώσουμε ότι η Μίλαν γλύτωσε την ήττα στην Μπολώνια (3-3) στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-1, αλλά η Μίλαν μείωσε στο 89′ με τον Ρομπίνιο και ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αμπάτε!

Αλλα αποτελέσματα: Λάτσιο-Κατάνια 3-1, Λιβόρνο-Κάλιαρι 1-1, Πάρμα-Αταλάντα 4-3, Τορίνο-Βερόνα 2-2. Τρίτη: Ουντινέζε-Τζένοα 1-0.

Βαθμολογία: Ρόμα 15, Νάπολι και Γιουβέντους από 13.