Εστω και με την ψυχή στο στόμα, ο Ατρόμητος πέτυχε την πρώτη του εφετινή νίκη στη Σούπερ Λίγκα.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο στο αρχικό 45λεπτο, προηγήθηκε 2-0 και όλα φάνταζαν εύκολα στο παιχνίδι με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό. Ωστόσο, η αποβολή του Φαβάλι στο τέλος του ημιχρόνου διαφοροποίησε τα δεδομένα, ο Πανσερραϊκός πίεσε και μείωσε το σκορ στη συνέχεια, χωρίς όμως να φτάσει στην ισοφάριση. Το τελικό 2-1 κρίνεται δίκαιο.

Στο 21' ο Μπρίτο έβγαλε τη σέντρα και ο Καμαρά με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 25' ο Περόνε είχε δοκάρι και στο 31' ήρθε το 2-0 : ο Περόνε έφυγε στην αντεπίθεση, έκανε το κοντρόλ και πλάσαρε έξοχα τον Ράντμαν. Ο Πανσερραϊκός μείωσε με τον Γεωργιάδη στο 66'. Προηγήθηκε σουτ του Λεοζίνιο και ασθενής απόκρουση του Μιχαηλίδη.

Με λάθη η διαιτησία του Κωνσταντινέα (Μεσσηνίας). Απέβαλε με δύο κάρτες τους Φαβάλι (45') και Νάστο (90').

Ατρόμητος: Μιχαηλίδης, Ολιβέρια, Νάστος, Μπαζίνσκι, Σαμπού, Νεμπεγλέρας, Σαρμιέντο, Καμαρά (37' Τάτος), Μπρίτο(68' Σφακιανάκης), Φαβάλι, Περόνε (70' Σαγκανόφσκι).

Πανσερραϊκός: Ράντμαν, Γαλανόπουλος, Αμο, Μαβάνε(54' Ντάλε), Κάστρο(70' Μπρίτεζ), Μπέλιτς, Παντελιάδης, Παπάζογλου, Γεωργιάδης , Σουμπίνιο, Τάντιτς(46' Λεοζίνιο).