Με τον καλύτερο τρόπο έχει ξεκινήσει η θητεία του Λιονέλ Μέσι στην Ίντερ Μαϊάμι των ΗΠΑ.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ, μετά το τρομερό του ντεμπούτο, έπαιξε και το πρώτο του παιχνίδι ως βασικός στη νέα του ομάδα και η συνέχεια ήταν ακόμη καλύτερη, καθώς σκόραρε 2 γκολ και μοίρασε μία ασίστ, στη νίκη της Ίντερ με 4-0 απέναντι στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη.

Μόλις στο 9ο λεπτό και μετά από υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Μπουσκέτς, ο Μέσι βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα και αφού πρώτα σημάδεψε το δοκάρι, πήρε το ριμπάουντ κι έκανε το 1-0.

Στο 22′, ο «Pulga» εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Τέιλορ από τα αριστερά και με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 53ο λεπτό, ο Μέσι ανταπέδωσε μοιράζοντας την ασίστ για το 2ο γκολ του Τέιλορ και το 4-0.