O Kριστιάνο Ρονάλντο περνάει την πιο δύσκολη περίοδο της ζωής του προσπαθώντας να ξεπεράσει τον θάνατο του νεογέννητου γιού τους.

Ο σούπερ σταρ υποδέχτηκε στο σπίτι του με την Χεορχίνα την κόρη τους και δίνουν μεγάλο αγώνα για να σταθούν ξανά στα πόδια τους.

Ο ποδοσφαιριστής, που δεν αγωνίστηκε στον ματς με την Λίβερπουλ λόγω πένθους, μπήκε ξανά στο γήπεδο κόντρα στην Άρσεναλ.

Οι παίκτες της αντίπαλης ομάδας ξέσπασαν σε χειροκροτήματα στο 7ο λεπτό προς τιμήν του, όπως ακριβώς έγινε και στο Άνφιλντ πριν από λίγες μέρες.

Ο Ρονάλντο στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άρσεναλ, σκόραρε στο 34ο λεπτό, μειώνοντας σε 2-1 για την ομάδα του.

Αμέσως μετά το γκολ ο Πορτογάλος προχώρησε σε μια άκρως συγκινητική κίνηση, δείχνοντας με το χέρι του τον ουρανό, αφιερώνοντας το στο νεογέννητο μωρό του, που έφυγε από τη ζωή.