Η Τότεναμ γνώρισε ήττα-σοκ εκτός έδρας από την Αντβέρπ (1-0) για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Η Μίλαν πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στους ομίλους (3-0 την Σπάρτα Πράγας), ενώ Λιλ και Σέλτικ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με τον Ραφαέλοφ να εκμεταλλεύεται την ωραία πάσα του Εμποκανί και με άπιαστο σουτ έκανε το 1-0.

Μίλαν – Σπάρτα Πράγας 3-0

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι πήρε το προβάδισμα στο 24ο λεπτό. Ο Ζλάταν έκλεψε τη μπάλα, βρήκε την κατάλληλη στιγμή τον Ντίας κι αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0.

Οι Μιλανέζοι «καθάρισαν» γρήγορα την υπόθεση νίκη στο δεύτερο μέρος. Ο Λεάο στο 57ο λεπτό έκανε το 2-0 και ο Νταλό διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 66ο λεπτό.

Λιλ – Σέλτικ 2-2

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν με εκπληκτικό σουτ του Ελιουνούσι στο 28ο λεπτό.