Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στον αγώνα με την ΑΕΛ, καθώς στο 36′ ο Νούνιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη και έβαλε μπροστά στο σκορ τους Βυσσινί (0-1). Μετά το γκολ των φιλοξενούμενων οι γηπεδούχοι πίεσαν και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισαν σε 1-1 με πέναλτι του Πριγιοβιτς.

Ο Καρανίκας γκρέμισε τον Σέρβο επιθετικό, με τον Κοτσάνη να δείχνει αμέσως το σημείο του πέναλτι. Ο διαιτητής μάλιστα έβγαλε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον παίκτη της ΑΕΛ και άφησε τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες.

Όταν πρέπει η… εξυγίανση τα βλέπει όλα. Αρκεί βέβαια να θέλει να τα δώσει. Στο ματς του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ το έδωσε το πέναλτι ο Κοτσάνης, αλλά και τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Αν έπαιζε άλλη ομάδα η… εξυγίανση θα το έδινε; Η ευαισθησία του Κοτσάνη θα ήταν η ίδια; Γιατί ο συνάδελφός του, ο Αθανάσιος Τζήλος, στο παιχνίδι της Ξάνθης με τον Ολυμπιακό έκλεισε τα μάτια σε καραμπινάτα πέναλτι υπέρ των Ερυθρόλευκων, αλλοιώνοντας το αποτέλεσμα…