Ο ΠΑΟΚ έκανε και πάλι το χρέος. Κέρδισε την αξιόμαχη Ξάνθη στην Τούμπα με 2-0 και παρέμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας όπου βρίσκεται σταθερά μετά την 5η αγωνιστική και το διπλό επί του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη.

Ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος από την ομάδα της Θράκης, αλλά και πάλι δεν έπιασε τοπ απόδοση. Κέρδισε δίκαια, έφτασε τις 10 νίκες σε 11 αγωνιστικές (έχει και μια ισοπαλία με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι) αλλά με εξαίρεση ένα 20λεπτο στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπορεί φέτος να πιάσει τις περσινές εντυπωσιακές του αποδόσεις όταν για περίπου έξι μήνες ήταν επιβλητικός απέναντι σε κάθε αντίπαλο (τουλάχιστον όσους άντεξαν να παίξουν μαζί του…). ΟΚ, είχε και 3-4 ματς τα οποία τα κέρδισε και τότε χωρίς να πιάσει τοπ απόδοση, αλλά στα υπόλοιπα 20+ παιχνίδια ήταν εντυπωσιακός.