Η Νταρουσάφακα ταλαιπώρησε την ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα για ένα ημίχρονο, αλλά τελικά η εμπειρία και η ποιότητα της ρωσικής ομάδας ήταν αρκετή για να την οδηγήσει στη νίκη, με 79-75.

Ασχημη εμφάνιση από την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς. Από την άλλη πλευρά, η τουρκική ομάδα χωρίς άγχος βρέθηκε να προηγείται 36-27 δύο λεπτά πριν από τέλος του ημιχρόνου και 42-35 στην τρίτη περίοδο. Κάπου εκεί άρχισε η αντεπίθεση της ΤΣΣΚΑ που είχε επιμέρους σκορ 26-10 σε αυτό το δεκάλεπτο.

Κι οι δύο ομάδες πάντως είχαν άσχημα ποσοστά, 25/50 και 21/42 δίποντα αντίστοιχα και ακόμα χειρότερα από την περιφέρεια (5/26 και 6/22 τρίποντα). Η ΤΣΣΚΑ κέρδισε με μικρή διαφορά τη μάχη των ριμπάουντ, ωστόσο είχε 19 επιθετικά, ενώ έκανε και λιγότερα λάθη (7 έναντι 12).

Πρώτος σκόρερ για την ΤΣΣΚΑ ο Χίγκινς (14 πόντους), ενώ ακολούθησαν οι Κουρμπάνοφ (13) και Ντε Κολό (10). Για τη Νταρουσάφακα, ο Μάικλ Έρικ έκανε νταμπλ νταμπλ με 15 πόντους και 11 ριμπάουντ.