Η ΟΥΕΦΑ ανακοίνωσε το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Η πρεμιέρα στη φάση των ομίλων είναι στις 18 Σεπτεμβρίου, ενώ η τελευταία αγωνιστική στις 12 Δεκεμβρίου.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)
Ντόρτμουντ (Γερμανία)
Μονακό (Γαλλία)
Μπριζ (Βέλγιο)
1η αγωνιστική
18/9/2018 22:00 Μονακό – Ατλέτικο Μαδρίτης
18/9/2018 22:00 Μπριζ – Ντόρτμουντ
2η αγωνιστική
3/10/2018 22:00 Ντόρτμουντ – Μονακό
3/10/2018 22:00 Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπριζ
3η αγωνιστική
24/10/2018 19:55 Μπριζ – Μονακό
24/10/2018 22:00 Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης
4η αγωνιστική
6/11/2018 19:55 Μονακό Μπριζ
6/11/2018 22:00 Ατλέτικο Μαδρίτης – Ντόρτμουντ
5η αγωνιστική
28/11/2018 19:55 Ατλέτικο Μαδρίτης – Μονακό
28/11/2018 22:00 Ντόρτμουντ – Μπριζ
6η αγωνιστική
11/12/2018 22:00 Μονακό – Ντόρτμουντ
11/12/2018 22:00 Μπριζ – Ατλέτικο Μαδρίτης
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Τότεναμ (Αγγλία)
Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Ιντερ (Ισπανία)
1η αγωνιστική
18/9/2018 19:55 Ιντερ – Τότεναμ
18/9/2018 19:55 Μπαρτσελόνα – Αϊντχόφεν
2η αγωνιστική
3/10/2018 22:00 Αϊντχόφεν – Ιντερ
3/10/2018 22:00 Τότεναμ – Μπαρτσελόνα
3η αγωνιστική
24/10/2018 19:55 Αϊντχόφεν – Τότεναμ
24/10/2018 22:00 Μπαρτσελόνα – Ιντερ
4η αγωνιστική
6/11/2018 22:00 Ιντερ – Μπαρτσελόνα
6/11/2018 22:00 Τότεναμ – Αϊντχόφεν
5η αγωνιστική
28/11/2018 22:00 Τότεναμ – Ιντερ
28/11/2018 22:00 Αϊντχόφεν – Μπαρτσελόνα
6η αγωνιστική
11/12/2018 22:00 Ιντερ – Αϊντχόφεν
11/12/2018 22:00 Μπαρτσελόνα – Τότεναμ
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)
Νάπολι (Ιταλία)
Λίβερπουλ (Αγγλία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
1η αγωνιστική
18/9/2018 22:00 Ερυθρός Αστέρας – Νάπολι
18/9/2018 22:00 Λίβερπουλ – Παρί Σεν Ζερμέν
2η αγωνιστική
3/10/2018 19:55 Παρί Σεν Ζερμέν – Ερυθρός Αστέρας
3/10/2018 22:00 Νάπολι – Λίβερπουλ
3η αγωνιστική
24/10/2018 22:00 Λίβερπουλ – Ερυθρός Αστέρας
24/10/2018 22:00 Παρί Σεν Ζερμέν – Νάπολι
4η αγωνιστική
6/11/2018 19:55 Ερυθρός Αστέρας – Λίβερπουλ
6/11/2018 22:00 Νάπολι – Παρί Σεν Ζερμέν
5η αγωνιστική
28/11/2018 22:00 Νάπολι – Ερυθρός Αστέρας
28/11/2018 22:00 Παρί Σεν Ζερμέν – Λίβερπουλ
6η αγωνιστική
11/12/2018 22:00 Ερυθρός Αστέρας – Παρί Σεν Ζερμέν
11/12/2018 22:00 Λίβερπουλ – Νάπολι
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία)
Πόρτο (Πορτογαλία)
Σάλκε (Γερμανία)
Γαλατασαράι (Τουρκία)
1η αγωνιστική
18/9/2018 22:00 Σάλκε – Πόρτο
18/9/2018 22:00 Γαλατασαράι – Λοκομοτίβ Μόσχας
2η αγωνιστική
3/10/2018 19:55 Λοκομοτίβ Μόσχας – Σάλκε
3/10/2018 22:00 Πόρτο – Γαλατασαράι
3η αγωνιστική
24/10/2018 22:00 Γαλατασαράι – Σάλκε
24/10/2018 22:00 Λοκομοτίβ Μόσχας – Πόρτο
4η αγωνιστική
6/11/2018 22:00 Σάλκε – Γαλατασαράι
6/11/2018 22:00 Πόρτο – Λοκομοτίβ Μόσχας
5η αγωνιστική
28/11/2018 19:55 Λοκομοτίβ Μόσχας – Γαλατασαράι
28/11/2018 22:00 Πόρτο – Σάλκε
6η αγωνιστική
11/12/2018 19:55 Σάλκε – Λοκομοτίβ Μόσχας
11/12/2018 19:55 Γαλατασαράι – Πόρτο
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)
Αγιαξ (Ολλανδία)
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)
1η αγωνιστική
19/9/2018 19:55 Αγιαξ – ΑΕΚ
19/9/2018 22:00 Μπενφίκα – Μπάγερν Μονάχου
2η αγωνιστική
2/10/2018 22:00 ΑΕΚ – Μπενφίκα
2/10/2018 22:00 Μπάγερν Μονάχου – Αγιαξ
3η αγωνιστική
23/10/2018 19:55 ΑΕΚ – Μπάγερν Μονάχου
23/10/2018 22:00 Αγιαξ – Μπενφίκα
4η αγωνιστική
7/11/2018 22:00 Μπενφίκα – Αγιαξ
7/11/2018 22:00 Μπάγερν Μονάχου – ΑΕΚ
5η αγωνιστική
27/11/2018 19:55 ΑΕΚ – Αγιαξ
27/11/2018 22:00 Μπάγερν Μονάχου – Μπενφίκα
6η αγωνιστική
12/12/2018 22:00 Μπενφίκα – ΑΕΚ
12/12/2018 22:00 Αγιαξ – Μπάγερν Μονάχου
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Μάντσετσερ Σίτι (Αγγλία)
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)
Λιόν (Γαλλία)
Χοφενχάιμ (Γερμανία)
1η αγωνιστική
19/9/2018 19:55 Σαχτάρ Ντόνετσκ – Χόφενχάιμ
19/9/2018 22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Λιόν
2η αγωνιστική
2/10/2018 19:55 Χόφενχάιμ – Μάντσεστερ Σίτι
2/10/2018 22:00 Λιόν – Σαχτάρ Ντόνετσκ
3η αγωνιστική
23/10/2018 22:00 Σαχτάρ Ντόνετσκ – Μάντσεστερ Σίτι
23/10/2018 22:00 Χόφενχάιμ – Λιόν
4η αγωνιστική
7/11/2018 22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Σαχτάρ Ντόνετσκ
7/11/2018 22:00 Λιόν – Χοφενχάιμ
5η αγωνιστική
27/11/2018 22:00 Λιόν – Μάντσετσερ Σίτι
27/11/2018 22:00 Χοφενχάιμ – Σαχτάρ Ντόνετσκ
6η αγωνιστική
12/12/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Χοφενχάιμ
12/12/2018 22:00 Σαχτάρ Ντόνετσκ – Λιόν
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Ρόμα (Ιταλία)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Πλζεν (Τσεχία)
1η αγωνιστική
19/9/2018 22:00 Πλζεν – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
19/9/2018 22:00 Ρεάλ Μαδρίτης – Ρόμα
2η αγωνιστική
2/10/2018 22:00 Ρόμα – Πλζεν
2/10/2018 22:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ρεάλ Μαδρίτης
3η αγωνιστική
23/10/2018 22:00 Ρεάλ Μαδρίτης – Πλζεν
23/10/2018 22:00 Ρόμα – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
4η αγωνιστική
7/11/2018 19:55 Πλζεν – Ρεάλ Μαδρίτης
7/11/2018 22:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ρόμα
5η αγωνιστική
27/11/2018 19:55 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Πλζεν
27/11/2018 22:00 Ρόμα – Ρεάλ Μαδρίτης
6η αγωνιστική
12/12/2018 19:55 Πλζεν – Ρόμα
12/12/2018 19:55 Ρεάλ Μαδρίτης – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους (Ιταλία)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία)
Βαλένθια (Ισπανία)
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)
1η αγωνιστική
19/9/2018 22:00 Βαλένθια – Γιουβέντους
19/9/2018 22:00 Γιουνγκ Μπόις – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
2η αγωνιστική
19/9/2018 19:55 Γιουβέντους – Γιουνγκ Μπόις
19/9/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Βαλένθια
3η αγωνιστική
23/10/2018 19:55 Γιουνγκ Μπόις – Βαλένθια
23/10/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γιουβέντους
4η αγωνιστική
7/11/2018 19:55 Βαλένθια – Γιουνγκ Μπόις
7/11/2018 22:00 Γιουβέντους – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
5η αγωνιστική
27/11/2018 22:00 Γιουβέντους – Βαλένθια
27/11/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γιουνγκ Μπόις
6η αγωνιστική
12/12/2018 22:00 Βαλένθια – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
12/12/2018 22:00 Γιουνγκ Μπόις – Γιουβέντους