Η ΟΥΕΦΑ ανακοίνωσε το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Η πρεμιέρα στη φάση των ομίλων είναι στις 18 Σεπτεμβρίου, ενώ η τελευταία αγωνιστική στις 12 Δεκεμβρίου.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)
Ντόρτμουντ (Γερμανία)
Μονακό (Γαλλία)
Μπριζ (Βέλγιο)

1η αγωνιστική
18/9/2018 22:00 Μονακό - Ατλέτικο Μαδρίτης
18/9/2018 22:00 Μπριζ - Ντόρτμουντ

2η αγωνιστική
3/10/2018 22:00 Ντόρτμουντ - Μονακό
3/10/2018 22:00 Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπριζ

3η αγωνιστική
24/10/2018 19:55 Μπριζ - Μονακό
24/10/2018 22:00 Ντόρτμουντ - Ατλέτικο Μαδρίτης

4η αγωνιστική
6/11/2018 19:55 Μονακό Μπριζ
6/11/2018 22:00 Ατλέτικο Μαδρίτης - Ντόρτμουντ

5η αγωνιστική
28/11/2018 19:55 Ατλέτικο Μαδρίτης - Μονακό
28/11/2018 22:00 Ντόρτμουντ - Μπριζ

6η αγωνιστική
11/12/2018 22:00 Μονακό - Ντόρτμουντ
11/12/2018 22:00 Μπριζ - Ατλέτικο Μαδρίτης

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Τότεναμ (Αγγλία)
Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Ιντερ (Ισπανία)

1η αγωνιστική
18/9/2018 19:55 Ιντερ - Τότεναμ
18/9/2018 19:55 Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν

2η αγωνιστική
3/10/2018 22:00 Αϊντχόφεν - Ιντερ
3/10/2018 22:00 Τότεναμ - Μπαρτσελόνα

3η αγωνιστική
24/10/2018 19:55 Αϊντχόφεν - Τότεναμ
24/10/2018 22:00 Μπαρτσελόνα - Ιντερ

4η αγωνιστική
6/11/2018 22:00 Ιντερ - Μπαρτσελόνα
6/11/2018 22:00 Τότεναμ - Αϊντχόφεν

5η αγωνιστική
28/11/2018 22:00 Τότεναμ - Ιντερ
28/11/2018 22:00 Αϊντχόφεν - Μπαρτσελόνα

6η αγωνιστική
11/12/2018 22:00 Ιντερ - Αϊντχόφεν
11/12/2018 22:00 Μπαρτσελόνα - Τότεναμ

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)
Νάπολι (Ιταλία)
Λίβερπουλ (Αγγλία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

1η αγωνιστική
18/9/2018 22:00 Ερυθρός Αστέρας - Νάπολι
18/9/2018 22:00 Λίβερπουλ - Παρί Σεν Ζερμέν

2η αγωνιστική
3/10/2018 19:55 Παρί Σεν Ζερμέν - Ερυθρός Αστέρας
3/10/2018 22:00 Νάπολι - Λίβερπουλ

3η αγωνιστική
24/10/2018 22:00 Λίβερπουλ - Ερυθρός Αστέρας
24/10/2018 22:00 Παρί Σεν Ζερμέν - Νάπολι

4η αγωνιστική
6/11/2018 19:55 Ερυθρός Αστέρας - Λίβερπουλ
6/11/2018 22:00 Νάπολι - Παρί Σεν Ζερμέν

5η αγωνιστική
28/11/2018 22:00 Νάπολι - Ερυθρός Αστέρας
28/11/2018 22:00 Παρί Σεν Ζερμέν - Λίβερπουλ

6η αγωνιστική
11/12/2018 22:00 Ερυθρός Αστέρας - Παρί Σεν Ζερμέν
11/12/2018 22:00 Λίβερπουλ - Νάπολι

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία)
Πόρτο (Πορτογαλία)
Σάλκε (Γερμανία)
Γαλατασαράι (Τουρκία)

1η αγωνιστική
18/9/2018 22:00 Σάλκε - Πόρτο
18/9/2018 22:00 Γαλατασαράι - Λοκομοτίβ Μόσχας

2η αγωνιστική
3/10/2018 19:55 Λοκομοτίβ Μόσχας - Σάλκε
3/10/2018 22:00 Πόρτο - Γαλατασαράι

3η αγωνιστική
24/10/2018 22:00 Γαλατασαράι - Σάλκε
24/10/2018 22:00 Λοκομοτίβ Μόσχας - Πόρτο

4η αγωνιστική
6/11/2018 22:00 Σάλκε - Γαλατασαράι
6/11/2018 22:00 Πόρτο - Λοκομοτίβ Μόσχας

5η αγωνιστική
28/11/2018 19:55 Λοκομοτίβ Μόσχας - Γαλατασαράι
28/11/2018 22:00 Πόρτο - Σάλκε

6η αγωνιστική
11/12/2018 19:55 Σάλκε - Λοκομοτίβ Μόσχας
11/12/2018 19:55 Γαλατασαράι - Πόρτο

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)
Αγιαξ (Ολλανδία)
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

1η αγωνιστική
19/9/2018 19:55 Αγιαξ - ΑΕΚ
19/9/2018 22:00 Μπενφίκα - Μπάγερν Μονάχου

2η αγωνιστική
2/10/2018 22:00 ΑΕΚ - Μπενφίκα
2/10/2018 22:00 Μπάγερν Μονάχου - Αγιαξ

3η αγωνιστική
23/10/2018 19:55 ΑΕΚ - Μπάγερν Μονάχου
23/10/2018 22:00 Αγιαξ - Μπενφίκα

4η αγωνιστική
7/11/2018 22:00 Μπενφίκα - Αγιαξ
7/11/2018 22:00 Μπάγερν Μονάχου - ΑΕΚ

5η αγωνιστική
27/11/2018 19:55 ΑΕΚ - Αγιαξ
27/11/2018 22:00 Μπάγερν Μονάχου - Μπενφίκα

6η αγωνιστική
12/12/2018 22:00 Μπενφίκα - ΑΕΚ
12/12/2018 22:00 Αγιαξ - Μπάγερν Μονάχου

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Μάντσετσερ Σίτι (Αγγλία)
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)
Λιόν (Γαλλία)
Χοφενχάιμ (Γερμανία)

1η αγωνιστική
19/9/2018 19:55 Σαχτάρ Ντόνετσκ - Χόφενχάιμ
19/9/2018 22:00 Μάντσεστερ Σίτι - Λιόν

2η αγωνιστική
2/10/2018 19:55 Χόφενχάιμ - Μάντσεστερ Σίτι
2/10/2018 22:00 Λιόν - Σαχτάρ Ντόνετσκ

3η αγωνιστική
23/10/2018 22:00 Σαχτάρ Ντόνετσκ - Μάντσεστερ Σίτι
23/10/2018 22:00 Χόφενχάιμ - Λιόν

4η αγωνιστική
7/11/2018 22:00 Μάντσεστερ Σίτι - Σαχτάρ Ντόνετσκ
7/11/2018 22:00 Λιόν - Χοφενχάιμ

5η αγωνιστική
27/11/2018 22:00 Λιόν - Μάντσετσερ Σίτι
27/11/2018 22:00 Χοφενχάιμ - Σαχτάρ Ντόνετσκ

6η αγωνιστική
12/12/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Χοφενχάιμ
12/12/2018 22:00 Σαχτάρ Ντόνετσκ - Λιόν

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Ρόμα (Ιταλία)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Πλζεν (Τσεχία)

1η αγωνιστική
19/9/2018 22:00 Πλζεν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
19/9/2018 22:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Ρόμα

2η αγωνιστική
2/10/2018 22:00 Ρόμα - Πλζεν
2/10/2018 22:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης

3η αγωνιστική
23/10/2018 22:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Πλζεν
23/10/2018 22:00 Ρόμα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

4η αγωνιστική
7/11/2018 19:55 Πλζεν - Ρεάλ Μαδρίτης
7/11/2018 22:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρόμα

5η αγωνιστική
27/11/2018 19:55 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Πλζεν
27/11/2018 22:00 Ρόμα - Ρεάλ Μαδρίτης

6η αγωνιστική
12/12/2018 19:55 Πλζεν - Ρόμα
12/12/2018 19:55 Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους (Ιταλία)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία)
Βαλένθια (Ισπανία)
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

1η αγωνιστική
19/9/2018 22:00 Βαλένθια - Γιουβέντους
19/9/2018 22:00 Γιουνγκ Μπόις - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

2η αγωνιστική
19/9/2018 19:55 Γιουβέντους - Γιουνγκ Μπόις
19/9/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Βαλένθια

3η αγωνιστική
23/10/2018 19:55 Γιουνγκ Μπόις - Βαλένθια
23/10/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουβέντους

4η αγωνιστική
7/11/2018 19:55 Βαλένθια - Γιουνγκ Μπόις
7/11/2018 22:00 Γιουβέντους - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

5η αγωνιστική
27/11/2018 22:00 Γιουβέντους - Βαλένθια
27/11/2018 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γιουνγκ Μπόις

6η αγωνιστική
12/12/2018 22:00 Βαλένθια - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
12/12/2018 22:00 Γιουνγκ Μπόις - Γιουβέντους