Εστω και δύσκολα η σλοβένικη Γκόριτσα προκρίθηκε στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ και θα είναι η αντίπαλος του Πανιωνίου, με το πρώτο παιχνίδι να είναι προγραμματισμένο για τις 13/7 στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Ό επαναληπτικός με την Σίρακ τέλειωσε 2-2 και η Γκόριτσα προκρίθηκε καθώς είχε νικήσει 2-0 στην Αρμενία.

Μάλιστα, η Σίρακ παρότι έμεινε πίσω στο σκορ νωρίς (αυτογκόλ Πρλιέβιτς στο 13′),προηγήθηκε 2-1 (Καμπά 34′ και Μπιτσαχτσιάν 56′)και απείλησε την Γκόριτσα με αποκλεισμό. Η ομάδα της Αρμενίας είχε 15 τελικές (εννέα στην εστία), έναντι μόλις πέντε της Γκόριτσα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις (90+2 Οζούτσι) όταν μάλιστα η Σίρακ έμεινε με δέκα παίκτες (Νταρμπινγιάν 88′). Οι φιλοξενούμενοι τέλειωσαν το ματς με εννέα καθώς αποβλήθηκε και ο Νταβογιάν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.