«Πηδώντας ακόμη και τα κάγκελα θα βρούμε τρόπο να εισέλθουμε στον χώρο αν η διοίκηση της ΔΕΗ μάς απαγορεύσει την είσοδο». Με τα λόγια αυτά περιγράφει συνδικαλιστής της ΓΕΝΟΠ τις προθέσεις του αν και εφόσον στις 11 Ιουλίου, οπότε και θα διεξαχθεί η επαναληπτική Γενική Συνέλευση, η ΔΕΗ απαγορεύσει την είσοδο των συνδικαλιστών στην αίθουσα. Δεν είναι λίγοι όσοι θεωρούν ότι η κυβέρνηση θα σκοντάψει στην προσπάθεια πώλησης του ΑΔΜΗΕ, έστω και ποσοστού του έως 24%, και ότι αν επιχειρήσει να ξεπεράσει αυτή τη λεπτή κόκκινη γραμμή θα δει πιθανότατα να ταρακουνιέται από κάτω όλο το σύστημα.
Διαβάστε Επίσης
«Θα μπούμε ακόμη και από τα κάγκελα»
Τελευταία Νέα