Ανατροπή σκηνικού στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς από το βράδυ του Σαββάτου η κορυφή έχει νέο κάτοχο. Με γκολ του Σιμόνε Τζάτζα δύο λεπτά πριν τη λήξη του 90λεπτου, η Γιουβέντους νίκησε 1-0 τη Νάπολι στο Τορίνο, στο σούπερ ντέρμπι του ιταλικού πρωταθλήματος και προσπέρασε τους «παρτενοπέι» ανεβαίνοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στα άλλα ματς: Βαθμολογική ανάσα πήρε η Φροζινόνε, περνώντας νικηφόρα με 2-1, από την έδρα της Έμπολι. Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται 3οι από το τέλος με 22 βαθμούς, με την Έμπολι να παραμένει στην 8η θέση.

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Κιέβο και Σασουόλο στο «Μαρκαντόνιο Μπεντεγκόντι» της Βερόνα. Το αποτέλεσμα δεν εξυπηρέτησε τους φιλοξενούμενους, που έχασαν την ευκαιρία να προσπεράσουν τη Λάτσιο και να βρεθούν στην 7η θέση.