Ο Κλάρενς Ζέεντορφ κάθησε για πρώτη φορά στον πάγκο της Μίλαν και την είδε να νικάει στο Σαν Σίρο τη Βερόνα 1-0, στην 20η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το γκολ της Μίλαν πέτυχε στο 82′ με πέναλτι, ο Μάριο Μπαλοτέλι.

Η Νάπολι δεν τα κατάφερε στην Μπολόνια (2-2) και έμεινε δώδεκα βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Γιουβέντους. Η Μπολόνια προηγήθηκε με τον Μπιάνκι στο 37′, η Νάπολι ισοφάρισε με πέναλτι του Ιγκουαίν στο 62′ και πήρε προβάδισμα στο 80′ με γκολ του Καγιεχόν. Στο 84′ η Μπολόνια έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής (με δεύτερη κίτρινη) του Παναγιώτη Κονέ, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να ισοφαρίσει πάλι με γκολ του Μπιάνκι.

Πολύτιμο έδαφος έχασε και η Ιντερ, μετά την ήττα στη Γένοβα από την Τζένοα του Γιάννη Φετφατζίδη (1-0). Το γκολ της νίκης για την Τζένοα πέτυχε ο Αντονέλι στο 83′. Ο Φετφατζίδης ήταν στη αρχική ενδεκάδα και αγωνίστηκε έως το 76′.

Αλλα αποτελέσματα στην 20η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος: Αταλάντα-Κάλιαρι 1-0, Κατάνια-Φιορεντίνα 0-3, Κιέβο-Πάρμα 1-1, Σασουόλο-Τορίνο 0-2, Ουντινέζε-Λάτσιο 2-3.

Η βαθμολογία: Γιουβέντους 55, Ρόμα 47, Νάπολι 43, Φιορεντίνα 40.