Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε για 10η συνεχόμενη φορά στην Boxing Day. Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόιες επικράτησε εκτός έδρας 3-2 της Χαλ στην 18η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, παίρνοντας το δώρο που της έκανε ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων, Τζέημς Τσέστερ.

Η Γιουνάιτεντ νίκησε με ανατροπή, αφού μόλις στο 13′ η Χαλ είχε προηγηθεί 2-0! Στο 4′ ο Τσέστερ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο 13′ ο Μέιερ σημείωσε το 2-0.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μείωσε με τον Σμόλινγκ στο 19′ και ισοφάρισε στο 26′ με καταπληκτικό σουτ του Ρούνι. Στο β’ μέρος, η Χαλ είχε δοκάρι με τον Μπρους στο 63′ και τρία λεπτά αργότερα η Γιουνάιτεντ πέτυχε το 3-2 με αυτογκόλ του Τσέστερ!

Στο 90′ η ομάδα του Ντέηβιντ Μόιες έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βαλένσια (δεύτερη κίτρινη) και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Χαλ έχασε σπουδαία ευκαιρία, όταν ο Τσέστερ δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Ντε Χέα.