Η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο 2-1 τη Μπορντό και κατέκτησε το γαλλικό σούπερ καπ. Η πρωταθλήτρια Γαλλίας, αγωνίστηκε και πάλι χωρίς τους νεαποκτηθέντες, Καβάνι και Μαρκίνιος.

Η Μπορντό προηγήθηκε στο 38' με κεφαλιά του Σεβέ. Η Παρί Σεν Ζερμέν,  προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά δεν είχε αποτέλεσμα. Ετσι, ενώ όλα έδειχναν πως η Μπορντό θα κατακτούσε το τρόπαιο, ο Ερβέν Ονζεντά ισοφάρισε στο 81'  ύστερα από ασιστ του Ιμπραίμοβιτς.

Η Παρί Σεν Ζερμέν, πήρε τη νίκη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Αλεξ, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Λούκας Μόουρα.

Ακολουθήστε τα ΝΕΑ στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στα ΝΕΑ